Кошик
1 відгук
Котел твердопаливний з акумулятором тепла
Контакти
Будівельні матеріали — ТЦ «Дім ДРІМ»
Наявність документів
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
+38098841-72-00infobox
+38031442-23-80infobox
+38031442-24-60бухгалтерія/факс
+38031442-24-86бухгалтерія/факс
Іван Левко
УкраїнаЗакарпатська областьІршавав. Шевченка, 8490100
Мапа
Мапа

Котел твердопаливний з акумулятором тепла

Котел твердопаливний з акумулятором тепла

 

Котел опалювальний твердопаливний з акумулятором тепла

Система опалення із твердопаливним опалювальним котлом потребує акумулятора тепла. Кращим варіантом використання твердопаливного опалювального котла є система опалення, у якій у якості акумулятора тепла застосовується великий теплоізольований бак з водою. Бак включають між котлом і системою опалення. Такий бак звичайно називають буферним ( буферною ємністю) або акумулятором тепла,


 

мал.1.

Блок-схема підключення буферної ємності акумулятора тепла до системи опалення із твердопаливним котлом. 1 – циркуляційний насос (ЦН) контуру котла; 2 – ЦН контуру опалювальних приладів (радіаторів); 3 – регулятор температури.

 

Котел гріє воду й за допомогою циркуляційного насоса 1 ця вода подається в буферну ємність. Відповідно, такий же обсяг води, але остиглої, вертається в котел. Насос 2 подає гарячу воду з верхньої частини буферної ємності до радіаторів. Такий же обсяг води (остиглої) вертається в нижню частину буферної ємності. Насос 1 працює тоді, коли горить котел. Насосом 2 управляє кімнатний регулятор температури, який може включати-виключати насос залежно від температури в будинку.

Буферний бак акумулятора тепла виконує кілька функцій:

 

  • акумулює тепло від опалювального твердопаливного котла й віддає його в міру необхідності в систему опалення приміщень;

 

  • захищає котел від перегріву (кипіння) води, тому що поглинає весь перегрітий теплоносій, змішуючи його з більшим запасом теплої води в баку;

 

  • дозволяє автоматизувати розподіл тепла по різних опалювальних контурах залежно від температури повітря зовні або усередині приміщення й зробити функціонування системи опалення по-справжньому комфортної; 

 

  • дозволяє легко погодити різні теплогенератори з різними температурними характеристиками (твердопаливний котел, газовий котел, електрокотел і т.д.) у єдину систему, погодити їхній режим роботи із системою опалення;

 

  • поліпшує температурний режим роботи опалювального твердопаливного котла; паливо згоряє без обмеження "тяги" з максимальним КПД аж до догорання палива, що зменшує витрата палива на 20-30%;

 

  • збільшує експлуатаційний комфорт, зменшуючи періодичність завантаження палива й забезпечуючи опалювальні приміщення відносно стабільною температурою теплоносія;

 

  • при наявності вбудованого в буферну ємність теплообмінника забезпечує споживачів гарячою водою.

 

 

Захист твердопаливного котла від перегріву.

У твердопаливному котлі палаюче паливо, та й сам котел мають досить велику масу. Тому процес тепловиділення в котлі має більшу інерцію. Горіння палива й нагрівання води в котлі на твердому паливі не можна миттєво зупинити, припинивши подачу палива, як це робиться в газовому котлі. Твердопаливні котли, більше чому інші, схильні до перегріву теплоносія – води, при раптовому припиненні циркуляції води в системі опалення. Кипіння води в котлі веде до росту тиску в системі опалення з усіма серйозними наслідками – руйнуванню встаткування системи опалення, травматизму людей, ушкодженню майна.

Нормативні документи за певних умов допускають підключення твердопаливного котла до закритої системи опалення.

 При підключенні твердопаливного котла до закритої системи опалення на трубі, що подає (, що йде від котла) повинен бути встановлений пристрій, який захищає систему від росту температури води понад°100 С.

 Для твердопаливного котла, приєднаного до закритої системи опалення, у якості захисту від перегріву використовується буферна ємність – акумулятор тепла, який у випадку перевищення заданої температури забирає надлишок тепла з котла. Такий захисний пристрій повинний надійно працювати без використання енергії від стороннього джерела й без яких-небудь допоміжних пристроїв. Буферна ємність повинна бути підібрана таким чином, щоб температура води в котлі ні за яких умов не перевищувала 110°С. Використання буферної ємності для захисту твердопаливних котлів у системах опалення закритого типу не звільняє від обов'язкового використання в них запобіжних клапанів і розширювальних мембранних баків - так само, як у будь-якій закритій системі.

Такий розв'язок можна використовувати тільки в котлах з автоматичним регулюванням процесу спалювання за рахунок обмеження припливу повітря до топки у випадку росту температури води в системі опалення. Котли опалювальні твердопаливні повинні бути призначені для систем центрального опалення, теплоносієм яких є вода з максимальною припустимою робочою температурою 100 °С, і які можуть працювати при максимально припустимому робочому тиску 6 бар.

Для роботи в системі опалення з буферною ємністю рекомендується вибирати опалювальний твердопаливний котел потужністю на 30% більше, чим звичайно.

 

Бак - акумулятор тепла.

Є різні методики розрахунків рекомендованого обсягу буферної ємності. Розрахунки й практика показують, що обсяг бака повинен бути не менш 25 літрів на 1 кВт. потужності твердопаливного котла. Оптимальний обсяг звичайно у два рази більше – 50 літрів на 1 кВт. З баком - акумулятором тепла, що мають оптимальний обсяг, періодичність топлення котла в опалювальний сезон складе один раз в 1-3 дні. Буферна ємність може складатися з декількох баків меншого обсягу.

У випадку неможливості використання бака необхідного обсягу, рекомендується використовувати ємність із обсягом хоча б 500 - 1000 літрів для вирівнювання росту температури котла при розпалюванні й спаді температури при догоранні.

Повсюдне застосування  системи опалення з буферною ємністю стримують висока ціна й більші розміри бака. З твердопаливним опалювальним котлом навіть невеликої потужності буферна ємність акумулятора тепла повинна мати обсяг більш 500 літрів, тобто бути досить великий і важкої. Для розміщення бака необхідно збільшувати площу приміщення котельні.

 

 

vkontakte facebook twitter